NEWS / Pandurii Târgu Jiu s-au impus cu 6-0 în meciul cu Ştiinţa Turceni

Evenimentul de la Turceni a fost urmat de un meci amical între echipa locală şi Pandurii Târgu Jiu. Pandurii s-au impus cu scorul de 6-0 după ce la pauză conduceau cu 2-0 prin golurile marcate de Cardoso şi Băcilă. În prima parte a jocului au evoluat jucătorii din primul unsprezece: Mingote, Viera, Rusu, Cardoso, Vlad, Voiculeţ, Pintilii, Nistor, Băcilă, Lemnaru şi Stromajer. După pauză Petre Grigoraş a schimbat majoritatea jucătorilor iar Pandurii au mai înscris de patru ori prin Grigoraş şi Bucur de câte două ori fiecare. Pentru Pandurii Târgu Jiu au mai evoluat în repriza a doua Horvat, Popete, Tătaru, Avramescu, Maxim, Cristea, Grigoraş, Batin şi Bucur.