Au marcat: Dăescu 90+4 / M. Anghel 20
Brădeşti: Tătaru – Gheorghe, Dăescu, Georgescu, Cocoşilă – Zidaru, Bădoi, Berbecel, Stăncele – Chivu, Buzărnescu. Antrenori: Ionel Vişan şi Nicolae Boldici.
Filiaşi: Petrescu – Cruceru, Turcitu, Ciocan, Penoiu (80 Cr. Matei) – Staicu, M. Matei, Anghel, Rugai (85 Sărăcin) – Răducanu (74 Rogoveanu), Pîrvuică (89 Crăciun). Antrenori : Gigi Ciurea şi Florea Spînu
Au arbitrat: Cătălin Găman – Dragoş Cococeanu, Adrian Marcu.
Partida de la Filiaşi a început cu un paradox: CSO, din localitate, era oaspete la ea acasă. Asta după ce a permis Brădeştiului să organizeze jocurile de acasă la Filiaşi, până când brădeştenii îşi rezolvă problemele cu terenul din comună, informează oltenia-sport.ro.
Gazdele de la Filiaşi, adică Brădeştiul, au aliniat o linie ofensivă care, cu trei ani în urmă, speria Liga a III-a: Chivu şi Buzărnescu, vârfurile care au promovat Gaz Metan CFR în B!
Oaspeţii, adică CSO Filiaşi, au pus accent pe ideea de echipă, nu pe individualităţi. Băieţii lui Ciurea şi Spânu s-au pus pe două linii încă din startul jocului, căutând să respingă atacurile adverse şi mizând pe contre purtate în viteză.
După trei şanse irosite de Buzărnescu, între care două singur cu portatul Petrescu, „vizitatorii“ au ţinut să demonstreze în practică vorba aceea din fotbal cu ocaziile care se răzbună: centrare Matei, cap imparabil Anghel şi 0-1. Era abia minutul 20.
Chivu şi ai săi au declanşat o veritabilă goană după egalare. Dar nimic nu a mers, fie că atacurile s-au dovedit previzibile – fiecare minge fiind musai să treacă pe la optarul Brădeştiului, fie s-a opus Petrescu. Aşa că minutele au trecut, scorul continuând să rămână 0-1.
În minutul 94, când inclusiv Tătaru a urcat în careul lui Petrescu, a picat şi golul izbăvirii: lovitură liberă executată de Chivu, cap al căpitanului Dăescu.